Jaka rasa psa nadaje się do bloku?

Zdecydowanie do bloku nadaje się pies mało ruchliwy i cichy, i nie ma to nic wspólnego ze zwierzakiem o małym wzroście. Są rasy niewielkich psów, które potrafią zrobić bardzo dużo hałasu. Są też duże zwierzaki, które chętnie wylegują się w fotelu i ani myślą o sportach typu agility.

Czym się kierować wybierając rasę psa do bloku?

Wybierając rasę psa do bloku, pokieruj się swoim metrażem mieszkania. Im większe mieszkanie, tym bardziej ruchliwy może być Twój pupil. Weź pod uwagę również gubienie sierści przez pupila. Są rasy psów, które gubią jej naprawdę niewiele. Znajdziesz też zwierzęta, które mają sierść miękką lub twardą. Miękka sierść łatwo zostanie wessana w rurę ssącą odkurzacza. Twarda sierść będzie trudniejsza do posprzątania. Mimo to warto przeczytać artykuł redaktorów www.faktycznie.pl o tym, jak poradzić sobie z sierścią psa w mieszkaniu.

Możesz także wziąć do bloku naprawdę dużego psa, ale tylko wtedy, gdy będziesz z nim na dworze naprawdę bardzo dużo czasu. Jeśli Twoje usposobienie to ciągłe wędrówki po łonie przyrody, duży towarzysz wytrzyma część dnia w mieszkaniu. Jednak musisz wiedzieć czy jesteś w stanie zapewnić takiemu czworonogowi spacer i pobyt na świeżym powietrzu przez co najmniej kilka godzin dziennie. Jeśli tak, to jego wielkość nie będzie stanowić problemu.

Czy jamnik nadaje się do bloku?

Jamnikowi nie wolno chodzić po schodach. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny, a mianowicie wspinając się po schodach, zmusza swój grzbiet do dużego przykurczu. To może skutkować pojawieniem się dyskopatii i porażenia tylnej części ciała.

Oczywiście możesz trzymać jamnika nawet w wieżowcu bez windy, ale musisz go zawsze nosić. Wielu właścicieli psów nosi je pod pachą. Jednak w takiej pozycji zwierzakowi zwisają łapy, co powoduje u czworonoga duże naciągnięcie mięśni i ścięgien. Prawidłowo niesiony pies ma wszystkie kończyny wygodnie oparte o twoje ręce.

Jeśli chcesz mieć psa, musisz zawsze brać pod uwagę jego dobro, a nie swoją wygodę. Wybieraj mądrze. Przygarniając psa pod swój dach, stajesz się jego opiekunem na zawsze, a nie na krótki czas. Pamiętaj o tym.