O nas

Hodowla Cane Da Pastore Maremmano Abruzzese i Polskich Owczarków Podhalańskich „NUTRENA” 

Hodowlą psów rasowych zainteresowaliśmy się już w 1970 r. Na początku mój wujek i tata zajmowali się Owczarkami Niemieckimi. Po kilku latach zamieszkały z nami Polskie Owczarki Nizinne, mieliśmy wtedy także podhalankę Zbójkę, która przeżyła u nas 14 lat.

Na początku lat 90’ do naszej rodziny weszły Owczarki Kaukaskie: Uva, Brita i reproduktor Bari. Z tego stadka najdłużej była z nami Brita przeżywając aż 13 lat. Jednakże w 2000 roku postanowiliśmy wrócić do polskich korzeni i zająć się Polskim Owczarkiem Podhalańskim.

Tak więc od prawie dwudziestu już lat towarzyszą nam Owczarki Podhalańskie. Każdego roku dostarczają nam wielu niezapomnianych chwil, kiedy na wystawach zdobywają najwyższe laury. Niektóre z nich to: tytuł Vice Zwycięzcy Świata, Zwycięzcy Wystawy Klubowej i Najlepszej Hodowli Owczarków Podhalańskich 2010. 

Przez te wszystkie lata interesowaliśmy się również innymi dużymi , białymi psami o cechach użytkowych , podobnymi do podhalanów. Ras takich jest kilka, ale okazało się że w odległej Italii są psy na pierwszy rzut oka bardzo podobne do podhalanów , również pracujące przy stadach owiec , strzegące gospodarstw, jednak wyróżniające się  zrównoważonym charakterem , mocną konstrukcją, swobodnym, eleganckim ruchem i bardzo dobrym zdrowiem. Dlatego od kilku lat zajmujemy się również Cane Da Pastore Maremmano Abruzzese. 

Praca z tą rasą psów to sama przyjemność również dlatego że cały czas możemy liczyć na merytoryczne wsparcie najlepszych włoskich hodowców i Klubu CPMA. 

Ale hodowla to nie tylko wystawy i pokazy, to również szczenięta. Dlatego w naszym domu od czasu do czasu przychodzą na świat małe, białe „kulki”, które znajdują swoje nowe domy nie tylko w Polsce, ale także za granicą np.: w Niemczech, USA, Kanadzie, Holandii, Danii, Rosji, Białorusi, Włoszech, Francji, Czechach, na Łotwie, Węgrzech i Ukrainie, Portugalii, Belgii, Finlandii, Szwajcarii, Irlandii, Szkocji.

Nasza długoletnia praca z psami, studia na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt - Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zakończone pracą magisterską na temat „rozrodu psów”, a także tytuł Asystenta Kynologicznego mają odzwierciedlenie w prowadzonej przez nas w sposób profesjonalny hodowli. Ta wiedza i zdobyte doświadczenie pomagają nam wspierać nowych właścicieli Owczarków Podhalańskich w stawianiu pierwszych kroków hodowlanych i wystawowych.

Jesteśmy również członkiem klubu Top Hodowców Royal Canin i Bosch

 

 

Rodzinna tradycja i doświadczenie w hodowli od 1970 roku.